PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113329}

Vinci

7,1 251 191
ocen
7,1 10 1 251191
6,9 35
ocen krytyków
Vinci
powrót do forum filmu Vinci

Dobry!

ocenił(a) film na 7

Sami jesteście dobrzy, ten film był i jest bardzo dobry. Poszukajcie mi teraz dobrego polskiego filmu.

ocenił(a) film na 5
Messalina

Po 2004 roku? Proszę bardzo: Komornik, Palimpsest, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, 80 milionów, W ciemności, Różyczka, Róża, Dom zły, Wszystko co kocham, Wino truskawkowe, Kret, Lincz, Wymyk, Matka Teresa od kotów, czy ostatnio – Drogówka. Na pewno wybierzesz coś dla siebie, choć fakt – z dobrymi filmami typowo rozrywkowymi, jak dawniej Kiler czy Chłopaki nie płaczą, mamy obecnie problem.

ocenił(a) film na 7
karlolek91

Przepraszam zapomniałam dodać dobrej polskiej komedii :) Te co wymieniłeś, owszem no ale to inny gatunek

Messalina

Dlaczego z braku laku mam wyżej oceniać filmy? Moje standardy oceniania są praktycznie zawsze takie same z wyjątkiem filmów (najczęściej tych starszych), które były np. prekursorami, pierwszymi w danym gatunku lub wniosły coś nowego, niespotykanego do kina. Jednak, jak zapewne wiesz, do 2004 roku powstało bardzo dużo co najmniej dobrych komedii, w tym również polskich, więc taki "Vinci", prócz samego pomysłu z kradzieżą tego obrazu, niczym szczególnym się nie wyróżnia. Poza tym, nasze rodzime polskie komedie (nierzadko romantyczne) wyprodukowane po 2000 bardzo często są, mówiąc delikatnie, wątpliwej jakości. Zresztą, skoro już piszemy o wątkach romantycznych, które często są tematem przewodnim na Filmwebie - nawet tutaj musieli go umieścić. Moim zdaniem nic on nie wniósł ciekawego do historii, był nieśmieszny, a czasami wręcz irytujący, przez co musiałem obniżyć filmowi ocenę. Wg mnie trend na komedie romantyczne zaczął być wprowadzany do polskich filmów stopniowo. "Vinci" jest tego dobrym przykładem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones